Family a Senior Point

Milé návštěvnice, milí návštěvníci.

Rádi bychom vás pozvali do Family Pointu a Senior Pointu na Lesné. Najdete nás na adrese Okružní 21 blízko zastávky Halasovo náměstí.

Family a Senior Point vznikl jako místo, kde se můžou rodiče zastavit během procházky, nakrmit děti či si s nimi hrát v našem vybaveném dětském koutku. Seniorům zde referentky poskytují základní informace, týkající se běžných občanských záležitostí – od jednání s úřady až po pomoc s napsáním e-mailu. Referentky rovněž pomáhají s registrací Senior Pasu a mohou Vás objednat do bezplatné sociálně-právní poradny pro seniory. Součástí služeb veřejnosti je i počítač připojený na internet. Na chodbě v přízemí jsou k dispozici toalety včetně bezbariérového WC s přebalovacím pultem. Pro návštěvníky je k dispozici kuchyňský kout s možností připravit si čaj či kávu nebo si  v horkých dnech natočit pitnou vodu.

Otevřeno máme každý všední den od 9:00 do 17:00. O státních svátcích zavřeno.

Středeční dopoledne je vyhrazeno seniorům a seniorkám, na pondělí jsou připravené společné aktivity pro rodiče s dětmi a seniory. 

Náš program během roku zahrnuje nejrůznější workshopy, kurzy a přednášky pro děti i dospělé. Odborní přednášející a lektoři se věnují nejrůznějším tématům – od zdraví, rodičovství přes historii, cestování či pohyb. Naše prostory nabízí také zázemí pro co-working pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené.

Uvítáme veškeré Vaše nápady na aktivity, o které byste měli ve Family a Senior Pointu zájem. V případě návrhů či dotazů pište prosím na e-mail point.lesna@ksomega.cz nebo se k nám zastavte osobně.


Těšíme se na Vaši návštěvu.

Bc. Milena Procházková
Anežka Michnová

Eliška Sládková
Referentky

Andrea Nováková
Zástupkyně ředitelky

 

Program Family a Senior Pointu

!!!!POZOR DNES 2. 12. 2021 KREATIVNÍ DÍLNY AŽ ODPOLEDNE V 14:00!!!!

!!!!POZOR DNES 2. 12. 2021 KREATIVNÍ DÍLNY AŽ ODPOLEDNE V 14:00!!!!

6. 12. 2021 Spolek tvůrčích (pra)rodičů od 10:30 nás čeká adventní tvoření!

SOCIÁLNĚ-PRÁVNÍ PORADNA pro seniory (zdarma) se koná v úterý 7. prosince od 15:00. Nejbližší volný termín: 4. 1. 2022.

Do poradny je nutné se předem objednávat na čísle 797 726 225 nebo na e-mailu point.lesna@ksomega.cz. Informace o sociálních dávkách podává JUDr. Vejvalková na telefonním čísle 543 212 870.

Sledujte naši facebookovou stránku Family a Senior Point Brno Lesná

Společenské centrum Brno-sever - do 17. 12. výstava umělecké skupiny Bydlenky.