Pavla Marianová a Zdena Tichotová
Koncert

Pavla Marianová a Zdena Tichotová

So 12. 11. 2022 | 19:00 - 21:30 LD Musilka

Premiérový dvojkoncert dvou významných folkových osobností - Zdeny Tichotové a Pavly Marianové.

Pavla Marianová    recitál písní a šansonů

 Pavla Marianová je inspirativní osobností s mnoha talenty a širokým hudebním záběrem.

Folkovému publiku je známa především jako zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem, kterým už desítky let zdobí koncerty a hudební alba folkově-renesanční skupiny KLÍČ (v řadách této kapely Pavla působí už od jejích úplných začátků sahajících až do roku 1982). Pavla sama je navíc držitelkou významného ocenění „Osobnost Folku a Country“, což ji zaslouženě řadí po bok stejně oceněným muzikantům, jakými jsou např. Robert Křesťan, Wabi Daněk, Pavlína Jíšová, Pavel Žalman Lohonka...

 Pavla se ovšem již delší dobu aktivně věnuje i svojí vlastní autorské šansonově laděné tvorbě – a výběr z těchto písní (v provedení se studiovou kapelou) představila divákům i na svém druhém sólovém albu nazvaném „Radosti… Bolesti…“ (vydaném k jejímu životnímu jubileu v roce 2015).

Písně a šansony Pavly Marianové lze bezesporu označit za velmi vyzrálé – a díky Pavlině nenapodobitelné autorské interpretaci jsou současně i velmi působivé.

Na koncertech se Pavla jednak sama doprovází na kytaru – ale ke svému pódiovému vystupování si navíc přizvala i svého kolegu z KLÍČe, vynikajícího kytaristu Jana Jandu, který svým osobitým muzikálním projevem dodává jejím písničkám zcela jedinečný lesk a atmosféru.

 

Další informace:

http://skupinaklic.cz

https://www.facebook.com/skupinaklic

Vstupenky

v předprodeji:
290 Kč
na místě:
0 Kč
Vstupenky lze koupit také v kamenných prodejnách.
Zpět na seznam akcí