Zdena Tichotová a Pavla Marianová
Koncert

Zdena Tichotová a Pavla Marianová

Po 01. 03. 2021 | 19:00 Přeloženo na 2021. Hledáme nový termín LD Musilka

Premiérový dvojkoncert dvou významných folkových osobností ZDENY TICHOTOVÉ a PAVLY MARIANOVÉ.

Na základě krizových opatření koncert přesunut na rok 2021. Hledáme nový termín. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Zdenka Tichotová je folková zpěvačka, která celou svou kariéru spojila s legendární skupinou Spirituál kvintet. 20 let byla také nezaměnitelným ženským hlasem skupiny Brontosauři. Na koncertě uslyšíte písničky, které Zdenka zpívala se Spirituál kvintetem a které ji jako zpěvačku podle jejích vlastních slov charakterizují. Na kytaru ji doprovodí dlouholetý kolega ze Spirituál kvintetu, kytarista, zpěvák a moderátor Jiří Holoubek.

Pavla Marianová je inspirativní osobností s mnoha talenty a širokým hudebním záběrem.

Folkovému publiku je známa především jako zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem, kterým už desítky let zdobí koncerty a hudební alba folkově-renesanční skupiny KLÍČ (v řadách této kapely Pavla působí už od jejích úplných začátků sahajících až do roku 1982). Pavla sama je navíc držitelkou významného ocenění „Osobnost Folku a Country“, což ji zaslouženě řadí po bok stejně oceněným muzikantům, jakými jsou např. Robert Křesťan, Wabi Daněk, Pavlína Jíšová, Pavel Žalman Lohonka...

Pavla se ovšem již delší dobu aktivně věnuje i svojí vlastní autorské šansonově laděné tvorbě – a výběr z těchto písní (v provedení se studiovou kapelou) představila divákům i na svém druhém sólovém albu nazvaném „Radosti… Bolesti…“ (vydaném k jejímu životnímu jubileu v roce 2015).

Písně a šansony Pavly Marianové lze bezesporu označit za velmi vyzrálé – a díky Pavlině nenapodobitelné autorské interpretaci jsou současně i velmi působivé. Na koncertech se Pavla jednak sama doprovází na kytaru – ale ke svému pódiovému vystupování si navíc přizvala i svého kolegu z KLÍČe, vynikajícího kytaristu Jana Jandu, který svým osobitým muzikálním projevem dodává jejím písničkám zcela jedinečný lesk a atmosféru.

Vstupenky

v předprodeji:
250 Kč
na místě:
270 Kč
Vstupenky lze koupit také v kamenných prodejnách.
Zpět na seznam akcí