Lesná v průběhu času - Jan Turánek
Výstava

Lesná v průběhu času - Jan Turánek

Čt 14. 09. 2023 | 18:30 - Čt 26. 10. 2023 | 17:00 Společenské centrum Brno-sever

"Rád bych Vás pozval na výstavu akvarelových obrazů, jejichž námětem je především sídliště Lesná. Obrazy sídliště vznikaly ponejvíce na motivy starých dochovaných černobílých fotografií. Mapují stav sídliště z období od jeho dostavby až po současnost.

Lesná je místem, kde jsem se narodil, prožil své dětství a stále tu ještě bydlím.

Panelová sídliště byla někdy velebena a jindy kritizována. Ve svých obrazech Lesné se snažím zachytit a odhalit atmosféru tohoto sídliště, kde má mnoho lidí svůj domov.

Dům můžete vybudovat rukama, ale domov stvoříte jen srdcem. Není to jen místo kde bydlíte, kde máte své věci, svou postel, ale místo, kde vám rozumí a mají vás rádi. Domov je místo, které pro vás vytvořili vaši rodiče a kam se můžete vždy vítáni vracet. I pro mne byly malby mě důvěrně známých míst výzvou. Často se mi při malování určitého zákoutí vybavila vzpomínka z dětství, která byla s místem spjata, ale o jejíž existenci jsem už nevěděl. Vzhledem k tomu, že některá mnou zobrazená místa už výrazně změnila svoji tvář, je tato výstava do určité míry retrospektivní a pamětníkům umožní návrat do doby minulé. Součástí výstavy jsou i akvarelové malby přírody, která sídliště Lesná obklopuje a několik akvarelových maleb, jejichž předlohou byla zákoutí města Brna.

Výstava akvarelových obrazů bude zahájena vernisáží dne 14.9.2023 v 18.00 hodin. Součástí vernisáže bude zajímavý výklad o historii sídliště Lesná, které se ujme starosta městské části Brno-Sever pan Martin Maleček. Těšit se můžete nejen na akvarelové obrazy, ale i na hudební doprovod."

Jan Turánek

 

Vstupenky

Zdarma
Zpět na seznam akcí