Výstava Karoliny Kulhavé: Dej mi tvý love!
Výstava

Výstava Karoliny Kulhavé: Dej mi tvý love!

Po 03. 01. 2022 | 09:00 - Pá 04. 02. 2022 | 17:00 Společenské centrum Brno-sever

Realizace třetí ze sedmi vítězných výstav/projektů vzešlých z Konkurzu na výstavy mladých autorů ve Společenském centru Brno sever.

Výstava je otevřena pondělí - pátek od 9:00 do 17:00 hodin.

Vernisáž: 6. 1. 2022 v 18:00 hodin.

Dej mi tvý love!

Aneb reportážní malba s kriminálními podtóny

 

Slovo autorky, Karolíny Kulhavé, studentky Ateliéru Malby 2 - FAVU, nepřímého svědka řady zločinů, občasné kuchařky a pekařky bábovek:

 

Od dětství jsem vychovávaná v duchu mírné paranoie: “Vesnice je místo, kde je všechno možné, naopak lidé ve městech jsou sledováni na každém kroku a velkému bratru se neschovají.“ Přijde mi, jako kdyby se mě toto rčení drželo a má osobnost nejrůznější nelegální lidské činy neustále přitahovala. Mé obrazy jsou jakousi reportážní malbou, které častokrát reflektují nejbližší okolí, ve kterém se pohybuji. Např. Soused, kterému jsem hlídala děti, má na svědomí druhou největší bankovní loupeží v ČR. Rodinný známý, kdysi pomáhající při stavbě našeho domu, se díky vlastnění a pořizování dětské pornografie ocitá na seznamu “Euro most wanted” či lupič, který si z našeho domu za bílého dne udělal „All You can Take“ – Vezmi, vše, co uneseš. Tito a řada dalších lidí s kriminálními zápletkami nalezli po nějaký čas bezpečné útočiště či působiště svého výkonu v mé rodné vesnici, v mém okolí, domě, kde žiji.

 

 

Zpracované atributy a figurální motivy v mé práci jsou částí autobiografickými prožitky či příběhy. Čerpám taktéž z přístupu a chování lidí v mém okolí či mainstreamové zábavy. Linii v mé tvorbě trvale udržuje kriminální podtón řady z výjevů. V obrazech se vyskytuje množství primárních motivů z osobního hlediska důležitých, působících v popředí mých vzpomínek. Na první pohled maličkostí zdánlivě nesouvisejících s událostmi vkládají do obrazů a příběhů vlastní osobní rovinu. Portrétované subjekty vystavuji snaze letmého ztělesnění části osobnosti na základě domněnek a Vzpomínek.

 

 Obrazy jakožto příběhy/reportáže jsou prostor, do kterých se promítají vlastní názory či postoje k určitým situacím a zároveň reflektují skutečnosti, se kterými se tímto i vyrovnávám. Dávám prostor sobě a ostatním pro odlehčení a naleznutí vtipu tam kde by ho člověk na první pohled nečekal. Nelimituji svůj dětský pohled na věc plný fascinace a volného, ne vždy úmyslného domýšlení, přibarvování příběhů.

 

 

Vstupenky

Zdarma
Zpět na seznam akcí